Přejeme příjemné prožití vánočních svátků a ať se Vám splní všechna přání v novém roce.


Děkujeme za zaslaná PFka.25. 12. 2009 Na Štědrý den jsme vyrazili na procházku s cílem na večer unavit čtyřnohé společníky. Nejprve jsme mysleli, že pojedeme na Vysokou, kde bychom se mohli kochat pohledem do krajiny, ne jen že tento den byla mlha, ale bylo také pěkné bahýnko, tak jsme se rozhodli, že pojedeme někam jinam, jenomže kam? Nakonec jsme zakotvili u Velkého Rybníka nedaleko Bylan u Kutné Hory. Udělali jsme si nádhernou procházku, škoda že je tak brzy tma, měli jsme v plánu obejít celou naučnou stezku, ale nějak nám to nevyšlo a tak jsme se museli vrátit (to je na dlouhé povídání). No mysleli jsme si, jak jsme pejsky na večer neutahali, vždyť my jsme ušli něco přes pět kilometrů a oni museli naběhat daleko více. Aceík držel i bobříka odvahy, musel jít přes dva mosty a přes oba dvakrát a moc se mu nechtělo, ale nakonec to zvládl. No a hádejte kdo byl doma více utahaný? Správně páníčci to byli. Večer dokonce pod stromečkem našli i nějaký ten dárek ti naši psí kluci. Jako kdyby tušili, že by se neměli prát o hračky, tak si každý vzorně hrál s tím co dostal. No prostě naši vzorňáčci.Tady jsou i nějaké fotečky.


20.12.2009 Konečně jsem se dostala ke vložení slíbených fotek, kde i Aceík krásně pózuje v leže - pózování. I k nám již dorazila zima, tak jsme měli možnost udělat něco málo fotek zimních. Docela mne i kluci překvapují, že i když je venku (na mne) hluboko pod nulou, tak si dovedou krásně venku hrát (omlouvám se za zhoršenou kvalitu nahrání, fakt se mi ven nechtělo, protože jsme se chvilku před tím vrátili z procházky a nakonec mi došlo i místo na paměťové kartě. A jako poslední aktualitka je tu malá ukázka toho, jak se Aceík učí běhat flyball. Momentálně oba pejsánci padli a spinkají a jsou tak hodní. No občas se dokáží pěkně proměnit i v demoliční četu.


7. 12. 2009 Krásné a na toto roční období teplé počasí využíváme především k procházkám, ale samozřejmě i k výcviku. Závody do konce roku již žádné neplánujeme. Zde se můžete podívat na naše procházkové fotky.


28. - 30. 10. 2009 Ve středu jsme se vydali na dvojzkoušky, kde jsme se oba běhy diskli, samozřejmě mojí chybou, ale to nevadí. Hlavní je to, že to Darthíka baví, pěkně jsme se prošli a Aceík si tam pohrál s kámošem Impulzem (šeltie), který je jen o 19 dní mladší. Na čtvrtek a pátek jsem si vzala dovolenou. Ve čtvrtek dopoledne jsem si potřebovala něco zařídit a mezi tím mi Aceík udělal nemilé překvapení. Po příjezdu jsem totiž zjistila, že na zahradě je jen Darthík. Tak jsem oběhla celou zahradu, kde je Aceík a volala jsem ho. Naštěstí mně slyšela sousedka a hned mi hlásila: "Pejska máte u nás." No podlezl plot, a abych řekla pravdu, vůbec nevím, jak se mu to podařilo, kdybych to neviděla, tak bych tomu nevěřila. No tak jsme zahradu zabezpečili proti úniku Aceíka. No musím říci, že je to pořádný koumák. Tohle Dárthíka nenapadalo, ale hrabání mají společné, to se Dárthík mile rád přidá. Zde si můžete prohlédnout pár fotek, je tam zachycen Impuls.

 
 

 17.10.2009 jsme si udělali výlet do Velkých Popovic, kde byla místy i vrstva sněhu. Docela jsem byla zvědavá, co tomu řekne Aceík, neboť by to měla být jeho premiéra se sněhem. No jelikož on musí všechno stihnout strašně zrychleně, tak snad kromě studeného pocitu na tlapičkách asi nic nezaznamenal. Tady jsou nějaké fotky.

 


3.10. 2009 jsme se zúčastnili závodu v Nymburce, v jumpingu a agility jsme se diskli díky mému nepřesnému vedení. Zkoušku LA2 jsme sice vyhráli, ale měli jsme odskočenou zónu a shozenou laťku. Jinak se mi konečně podařilo nahrát fotky na rajče, ale některé jsou již měsíc staré.


 29. 8. - 30. 8. 2009 jsme se zúčastnili závodů v Ml. Bol. V sobotu jsme si odvezli samé disky, v neděli jsme byli v jumpingu 4.V a ve zkoušce 6.V. 29. 8. - 30. 8. 2009 Jsem s Darthíkem strávila na agility závodech v Ml. Bol., kde se nám v sobotu nedařilo, a přivezli jsme si třikrát disk. V neděli jsme se polepšili a v jumpingu jsme byli 4. z 51 závodníků, agility disk a zkouška 6V. Dárthíka jsem si i nechala vyfotit, bohužel jsem si s sebou Aceíka vzít nemohla, tak zůstal doma s páníčkem. Konečně se mi podařilo dát na net nějaké to video, jak si kluci společně hrají.  
26. 9. 2009 - 27. 9. 2009 V sobotu jsme si byli zazávodit v Hloubětíně, v jumpingu jsme se diskli a open i zkoušku jsme doběhli shodně se shozenou laťkou a odskočenou zónou. V neděli jsme byli v Mladé Bol. kde jsme se diskli v jumpingu i v openu a zde jsme startovali již ve zkoušce LA2, kterou jsme doběhli na 4. místě s odskočenou zónou. Aceík roste a už váží 11 kg.

23. 9. 2009 Dnes slaví Dárthík 3. narozeniny, tak mu přejeme hodně zdravíčka, hodně hozených míčků, hodně dobrůtek, mnoho možností ke koupání a pevné nervíky na toho našeho malého raubíře Aceíka.
28.8.2009 Tak jsme opět zvážili Aceíka a má osm kilo, no musím říci, že na to vůbec nevypadá, ještě včera jsem tvrdila, že má něco málo přes sedm kilo. Jinak zase přidáváme pár novějších foteček.


18.8.2009 Dnes jsme byli s Aceíkem na dalším očkování a čipování. Aceík ani nezakňučel a dokonce si chtěl hrát s paní doktorkou. Aceík váží 6,4 kg.

9.8.2009 S Dárthíkem jsme tento víkend nezaháleli a vydali se na závody do Opatovic nad Labem, no asi nám nesvědčilo teplé počasí. Tak jsme si to navzájem kazili. Ale z nedělních běhů jsem měla lepší pocit. Pro Dárthíka byla výhoda tamní voda, tam se rád koupal a i občas bavil okolí svým chytáním kapiček (ani se mu nedivím, že se mu raději chtělo být ve vodě). Acík zůstal s páníčkem doma, protože ještě není plně naočkován. V sobotu se mu přes den moc řádit nechtělo (bylo horko),  ale náramně si to vynahradil v noci. Jinak je to ohromný piškoťák - za piškotu udělám cokoliv. Na rajče jsme přidali nějaké jeho fotečky, tady je ukázka, jak si hoši spolu hrají (zatím se mi to nedaří nahrát) a na fotkách, jak to u nás vypadá, když padnou a spinkají.


31.7.09 Dnes jsme byli s Acíkem na očkování, byl moc šikovný, ani trochu neplakal, také byl zvážen a váží 5kg. Darthíka jsme vzali s sebou a jeli jsme se s ním vykoupat do Hráďa, které Acík okusí zřejmě až příští rok.

13.7. - 23.7.2009 jsme s Dárthíkem strávili ve Smržovce na výcvikovém táboře agility pod vedením Jitky Novotné, kde se nám moc líbilo a hodně jsem se zase dozvěděla. Ve čtvrtek jsme si udělali i výlet na Černou Studnici.Také jsme se rozrostli o jednoho psího člena Ace of Speedy Dream. No musím říci, že je to pořádný ďáblík, tak jsem zvědavá, jak si na sebe kluci zvyknou, ale už si občas i spolu snaží hrát, i když každý mají jiný styl her. Dárthík je běhavější a Acík zatím spíše okusovací, takže si moc zatím nepohrají. Doufám, že budu mít trochu času a dodám fotky z tábora a něco k Acíkovi.


28. 6. 2009 Dárthík se zúčastnil svého prvního flyballového turnaje - Turnaje sladkých nadějí v Letňanech s družstvem Lavina. Statečně ho odběhal úplně celý bez chybičky a s družstvem Lavina si vybojoval krásné 2. místo v 1. divizi. Fotky budou brzy i tady na stránkách, zatím jsou pouze na rajčeti.

13. - 14. 6. 2009 proběhlo v Mistrovství republiky border colii v  na Rozkoši u České Skalice. Dárthík byl moc šikovný, jen já jsem mu to sem tam pokazila. V sobotu byly naše výsledky následující 7. místo z 69 v jumpingu mistrovství kategorie A1, 68.místo/152 ve Special Trial 2 Jumping, 39. místo/152 Special Trial 1 Agility a nedělní výsledky 39. místo/69 Individual A1 Agility a 33. místo/69 Tachyon Trophy A1 Jumping. V součtu kategorie A1 19. místo. Dárthíkovi jsme nemohli upřít ani vodu. Jinak jsem si myslela, že bude utahaný, ale opak byl pravdou.

5. 6. - 7.6. 2009 V pátek jsme si byli zatrénovat flyball, udělali jsme krátké video, tak se pokusím  co nejdříve ho dodat , poté následoval trénink s panem Spolkem. Poslední dobou máme problém na áčku, že se Dárthík zadrhne nahoře a pokud ne, tak je 100% odskočená zóna. Sobotu a neděli strávil Dárthík hraním s Jeanou či pozorováním stolního fotbalu - občas měl tendence se i zapojit do hry a strašně se divil, že mu to nechceme povolit.

23. 5. 2009 Tentokrát jsme zavítali na závody do Lysé nad Labem, odtud bohužel video ani fotky nemáme. Výsledky opět v sekci agility.

16. 5 - 17. 5. 2009 jsme se zúčastnili dvoudenních závodů agility v HOP TROP v Litoměřicích. Výsledky jsou v sekci agility, zde je pouze video ze sobotního tunélkového ródea a z nedělního tunélkového ródea (musím říci, že to bylo na mne moc tunelů najednou a oba běhy jsem bohužel Dárthíka diskla špatnou orientací či pozdními povely). Závody se konaly v moc příjemném prostředí a hned vedle byly tenisové kurty, což bylo pro Dárthíka úžasnou podívanou, myslím, že by tam měl 100% odložení.

8. 5 - 10. 5. 2009 Díky krásnému počasí jsme tyto tři volné dny využili ke koupání, což byl Darthík velice rád, neboť v ten moment se mění v kachnu a je velice těžké ho dostat z  vody. Dárthík začal s koupáním již v pátek ráno na Kmochově ostrově, kdy jeho první kroky mířily do Labe, také trochu zapózoval s klacíkem v tlamičce. V neděli jsme byli na flyballu a agility v Kutné Hoře, ale jelikož bylo strašné horko a doma nás čekala i jiná práce, tak jsme po desáté hodině odjeli domů a cestou jsme zase Dárthíka osmělili ve vodě.

17. 4 - 19. 4. 2009 V pátek odpoledne jsme vyrazili do Ústí nad Labem k chovatelce Dárthíka, kde jsme si i v pátek zaběhali flyball, z čehož měl Darthík strašnou radost. Zde jsme udělali společné fotky s Enigmou Lusika a Zefíkem (Ezechiel Lusika). Na těchto fotkách se Darthík opět tváří, že pózovat doopravdy nebude. Večer dorazil i Flíček s paničkou. Oba kluci spolu řádili, bylo moc pěkné se na ně dívat. V sobotu jsme vyrazili na závody agility, kam ještě přijela štěňátka Feebee a Frixie. V závodech jsme se umístili v agility na 11. místě z 45 a jumping a zkouška disk – videa v sekci agility. Za fotky děkujeme paničce Flíčka Andrejce Soldánové – agility Chlumec a setkání s rodinkou. A tady je pár našich fotek. V neděli jsme zavítali k nám na cvičák do Kutné Hory.

11. - 13.4. 2009 V sobotu jsme se vydali na závody do Jičína, vůbec mi tyto závody nesedly, ani nevím proč. Agility a Jumping Disk a ve zkoušce jsme se umístili na 8. místě, nějak nám hodně padaly laťky a panička nebyla, tak kde měla být a z toho vznikaly disky. Bohužel jsme neměli nikoho na natočení videa, tak dáváme alespoň fotky z procházky v Jičíně. V neděli jsme byli na cvičáku, kde si Dárthík pořádně užil flyball. V pondělí jsme si užili procházky. Jelikož bylo i pěkné počasí, tak jsme ho využili ke koupání.Dodala jsem fotky z Masečína a Hloubětína a doplnila videa z Hloubětína a Masečína do sekce Agility.

7.4.2009 Přidáno video z tréninku flyballu do složky flyball.
4.4.2009 jsme se zúčastnili dvojzkoušek v Masečíně a náramě jsme si je užili v prvním běhu jsme skončili na 3. místě a ve druhém běhu na 20. místě - trochu jsme bojovali s áčkem, ale to vůbec nevadí, protože jsme si oba běhy užili a Dárthík měl vždy radost a bylo potřeba se trochu potahat o vodítko. Počasí nám přálo - už bylo hooodně teplo. Fotky a video dodáme.

      
                  
28 - 29. 3. 2009 byl pro nás docela náročný víkend. V sobotu jsem se zúčastnili Hloubětínských dvojzkoušek, kdy první běh jsme doběhli na 8. místě s ohodnocením VD, kdy jsme měli jednu odskočenou zónu a jednu spadlou laťku. Druhý běh jsme se sice diskli, ale musím říci, že se mi běželo daleko lépe a Dárthík udělal všechny zóny jak na houpačce, kladině i na áčku, což je hodnoceno také jako přínos. Videa a nějaké ty fotečky dodáme, co nejdříve.
 
V neděli jsme byli ráno cvičit flyball, což byl Dárthík v sedmém nebi, i když já jsem úplně zapomněla, že již zvládne pobrat dva tenisáky do tlamičky a s jedním jsem ho vyslala na trať, tak příště mám vyndat dva tenisáky z jeho tlamičky a podívat se mu do krku, zda tam náhodou nemá třetí.
 
Odpoledne jsme znovu využili možnost si jít zatrénovat agility pod vedením A. Grygara v Poděbradech. Tentokrát jsem již nebyla tolik nervózní, tak se mi dařilo o něco lépe Dárthíka navádět v sekvencích, ale stále se mám v hodně věcech hodně zdokonalovat.
 
Dárthík si samozřejmě mezi flyballem a agility vyspal a po agility spal až do večerní procházky.
 
24. 3.  2009 konečně jsem se dostala trochu k fotkám a videu, tak přidávám video Darthíka a Jeany při zimních hrátkách. Dále se nám tento víkend podařilo zachytit přátelství mezi Dárthíkem a kocourem Míšou, kdy mu Dárthík poskytl azyl v boudě. Také jsme udělali pár foteček z nedělního tréninku. Dárthíkovi již nedělá problém pobrat dva tenisáky do tlamičky - prý teď bude zkoušet brát tři. Zbytek fotek z nedělního cvičáku zde. 


11. 3.  2009 – čtvrtou květnovou neděli, což je  24. 5. 2009, bychom se měli zúčastnit ukázek agility na zámku Kačina okres Kutná Hora. Až se k nám dostanou bližší informace určitě je tady zobrazíme.


 7. 3. 2009 jsme se opět vydali na dvojzkoušky do Masečína, kde jsem se před měsícem v obou bězích bohužel diskvalifikovali. Dnešní startovní listina obsahovala 35 týmů. I dnes jsme naším během zahajovali kategorii LA1. První běh jsme doběhli s jednou chybou – odskočenou zónou na áčku a v běhu jsme skončili na 5. místě a tím jsme si splnili druhou zkoušku A1. V druhém běhu jsme se umístili na 8. místě, kdy jsme měli opět odskočenou zónu, ale tentokráte na kladině (áčku se nám tentokrát povedlo), a jednu spadlou laťku. Druhý běh jsem vůbec neběžela, tak jak jsem chtěla, přesto jsme měli druhý nejrychlejší čas s postupkou 4,31 m/s, což mne velice potěšilo, že jsem Darthíka nebrzdila. V součtu jsme se umístili na krásném 5. místě. Po příjezdu domů dostal Darthík za odměnu vepřové ucho. Také jsme se na těchto závodech potkali s paničkou Feebee Lusika

Jinak jsme opět neudělali žádnou fotečku, přestože jsme s sebou měli fotoaparát a tentokrát i s kartou. Ale nějak nám to nevyšlo, proto děkujeme za fotečky ze 7. 2. 2009 pořadatelům dvojzkoušek v Masečíně.1.3.2009 - trénink s A. Grygarem v Poděbradech. Musím říci, že jsem byla velice nervózní a ze začátku to bylo na mne i hodně znát - připadala jsem si jako pěkné trdlo. Trénink byl pro nás velice poučný a zase nám ukázal na co se máme zaměřit. Nakonec se nám i povedla nějaká ta sekvence zaběhnout celá.


8.2.2009 Dnes jsme zase natočili něco z flyballu, Dárthík běhá uprostřed, aby se naučil

střídačky.

1.2.2009 Dnes ráno jsem si byl s paničkou zacvičit flyball, já byl nesmírně nadšen, jen panička doufala, že příště již pojede páníček, neboť udržet mne při mém nadšení je prý nadlidský výkon. Odpoledne od 13.30 do 15.00 jsem trávil čas na cvičáku v Nymburce na intenzivním tréninku pod vedením Martiny Podešťové, bohužel jsme s sebou neměli nikoho na focení, takže jsme opět bez fotek  .

21.1.2009 Vložen do odkazů odkaz na chovatelskou stanici Speedy Dream.
 
18.1.2009 V noci na dnešek se v chovatelské stanici Lusika narodili 3 polobráškové a 4 polosestřičky Darthíka. Přejeme jim hodně síly do života, hodné budoucí páníčky, mnoho mlsek a hodně zajímavých aktivit v jejich životě.
13.1.2009 Upravili jsme rubriku agility a rubriku plánujeme, ze které jsme se nemohli zúčastnit hned první akce, neboť jsem se

léči
la s chřipkou.

4.1.2009 Vánoce jsme strávili ve Zruči nad Sázavou, kde je dle mého názoru nádherně a hlavně oproti Kolínu je tu mnoho a mnoho variant procházek. Jako vánoční dárek dostal Darthík plyšáka, kterému již teď chybí ouška, nějaké ty dobrůtky, které kvapem mizí a fotbalový míč, ten mu vydržel do 27.12.2008, pak už byla zvlášť duše a zvlášť plášť. Tak alespoň víme, co máme kupovat další rok. Na silvestrovský pobyt jsme odjeli do Suché u Jáchymova, kde jsme si užívali sněhu, který nebyl v Kolíně ani ve Zruči. Udělali jsme si pěší výlet na Klínovec a zpět, což bylo dohromady pouhých osm kilometrů, ale ve sněhu bylo osm kilometrů, tak akorát. Silvestr prožil Darthík docela dobře, hlavně díky stolnímu tenisu, od kterého jsme ho nemohli odtrhnout. Jen byla nevýhoda, když chtěl hrát s námi, že byl schopen chytat míčky za letu, tak jsme ho museli zavřít na pokoj, ale to se dožadoval, aby mohl být s námi. Další výhodou pobytu na horách pro Dartha bylo neustálé dovádění s kamarádkou Jeanou - na fotky se můžete podívat
tady. Cestou z pobytu na horách jsme se stavovali v Ústí nad Labem, kde bydlí Darthíkova mamka a babička a šli jsme na společnou procházku, bohužel na tuto procházku jsme si nevzali foťák.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one