VOLNÝ ČAS

VOLNÝ ČAS

Dárthík:

Pro Dárthíka ve volném čase je jasnou prioritou voda a to jak kapající tak i ve větším množství, která se nechá použít k plavání – spíše k vytváření kapiček a k jejich následnému chytání, takže se kolemjdoucí lidé zastavují a ptají se, zda se ten pes náhodou netopí, zda bych ho neměla jít zachraňovat,  či je pro ně dokonalou atrakcí k zábavě.

 

Další neodmyslitelnou činností pro Dárthíka je jakákoliv činnost s míčem každé velikosti. Rád si hraje s fotbalovým míčem, do tlamičky už je schopen vzít dva tenisáky (což je nejhorší u flyballu – o to bedlivěji musíme kontrolovat, že doopravdy druhý v tlamičce již nemá). V životě jsem neviděla psa, který by tak upřeně sledoval tenis, stolní tenis, fotbal a hokej – vždy by se rád zapojil. Jednou už jsme měli na mále, to by nás asi hráči pěkně hnali – hi hi hi. Od těchto sportů je velice těžké ho odlákat.

 

No a v neposlední řadě je to právě Dárthík, který většinou Aceíka donutí k honičce – Aceíkovo tahání za chlupy ho vůbec nebere ba přímo ŠTVE, ale přesto si to nechá líbit, jen když se to opravdu nedá vydržet, tak to dá Aceíkovi najevo.

 


Aceík:

Aceík je takové akční mazlítko a smíšek, každou vteřinku dává najevo, že ho máme mazlit (mazlení přeci nikdy není dost). Od mazlení není ušetřena ani žádná návštěva, ba naopak musí hladit ještě více (bůh ví kdy zase nějaká hladící četa přijede).

 

Jinak strašně rád něco kouše (no málo věcí vydrží jeho styl déle než jeden den) a o něco se tahá (v neposlední řadě strašně rád tahá za chlupy i Dárthíka).

 

Jinak Aceík je pro každou pohybovou akci moc rád běhá a letos uvidíme, co bude říkat vodě, ale jelikož jde do všeho po hlavě, hlavně vždy musí být tam, kde je Dárthík, tak myslím, že voda nebude problém. Už se moc těším na první koupání, co tomu bude říkat.

 

Je na něm strašně moc vidět, že se chce učit novým věcem ať povelům z poslušnosti, agility, flyballu či oddechové prvky ve výcviku – hlavně, že je co dělat a mohu být při tom s páníčky.

 

JÓÓÓÓ a strašně moc má rád válení ve sněhu, to stihne několikrát za procházku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one